Kto odbiera zużyty sprzęt AGD z domu?

Nawet najwyższej jakości urządzenia produkowane przez profesjonalne firmy z czasem ulegają zepsuciu. Jeśli do tego dojdzie, konieczne jest zadbanie o odpowiednią utylizację takiego sprzętu. To bardzo ważne z wielu różnych powodów. Jeden z nich to fakt, że takie urządzenia mogą stanowić zagrożenie dla środowiska naturalnego, a drugi, że zawierają cenne surowce, które można ponownie wykorzystać. Co warto więc wiedzieć o procesie utylizacji zużytego sprzętu AGD? I gdzie warto go oddać? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Co warto wiedzieć o oddawaniu zużytego sprzętu AGD?

W każdym rejonie Polski organizowane są punkty, w których można oddać określone, zużyte i niepotrzebne sprzęty AGD. Takie elektrośmieci odbierane są bezpłatnie, niezależnie od tego, jakimi gabarytami się wyróżniają. Niestety, skorzystanie z takiej formy pomocy może być uciążliwe. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że odpady można dostarczyć jedynie w określonych godzinach pracy danego punktu. Konieczne jest także wypełnienie formularza oraz dopasowanie się do wyznaczonych limitów.

A przecież prawidłowe magazynowanie i utylizowanie odpadów ma ogromne znaczenie. Tak jak już wspomnieliśmy, zużyty sprzęt zawiera bowiem szereg szkodliwych substancji, które z czasem mogą stanowić zagrożenie dla nas i środowiska. Przykładem są lodówki, które działają z wykorzystaniem freonu: gdy tego typu sprzęt ulega uszkodzeniu, freon zaczyna się uwalniać i przedostawać do otoczenia. Kluczowe znaczenie ma więc odpowiedzialna postawa i korzystanie z pomocy profesjonalistów, którzy zabezpieczą powstałe odpady. Gdzie można znaleźć takie wsparcie? 

Kto odbiera zużyte urządzenia  AGD?

Jeśli masz zużyty sprzęt AGD, który nie nadaje się już do użytkowania, zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty. Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem, ale także z koniecznymi pozwoleniami, które umożliwiają nam realizowanie tego typu projektów. Zapewniamy szybki i sprawny odbiór zużytego sprzętu AGD – zarówno wielko- jak i małogabarytowego.

Warto przypomnieć, że:

  • w grupie sprzętu wielkogabarytowego znajdują się lodówki, chłodziarki, zamrażarki, pralki, piekarniki, zmywarki, grzejniki elektryczne, wentylatory czy klimatyzatory, 
  • a wśród małogabarytowych urządzeń można wyróżnić miksery, odkurzacze, młynki do kawy, żelazka, suszarki, tostery, depilatory, noże elektryczne, golarki, wagi czy rozdrabniacze. 

Co ważne, sprzęt powinien być odpowiednio przygotowany, co oznacza odpięcie go od zasilania elektrycznego i instalacji wodnej, a także opróżnienie resztek cieczy (w przypadku pralek). Termin odbioru dostosowujemy do potrzeb naszych klientów.

Dlaczego warto skorzystać właśnie z naszych usług? Oto kilka powodów:

  • wyróżnia nas rzetelność, profesjonalizm oraz szybkie terminy realizacji zgłoszeń,
  • posiadamy decyzję związaną z gospodarką odpadami ważną do 2024 roku,
  • wieloletnie doświadczenie, odpowiednie zaplecze techniczne i świadomość ekologiczna, gwarantują, że utylizacja elektroniki odbywa się w sposób zgodny z prawem i korzystny dla środowiska,
  • dzięki naszym usługom możesz pozbyć się odpadów elektronicznych, działasz na rzecz ochrony środowiska i dajesz „drugie życie” odpadom.