Utylizacja sprzętu elektronicznego

Utylizacja sprzętu elektronicznego to jedna ze specjalizacji naszej firmy. Klientom oferujemy szybką i sprawną utylizację elektroniki, utylizację sprzętu komputerowego, RTV i AGD. Usługi świadczymy na terenie Warszawy i okolic. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

 

Utylizacja sprzętu komputerowego

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny to grupa odpadów zawierająca składniki toksyczne. Ze zużytych komputerów wydobywa się ołów, brom i kadm – są to substancje rakotwórcze o silnym działaniu toksycznym. Utylizacja sprzętu komputerowego pozwala na ograniczenie liczby zużytych i niebezpiecznych dla środowiska odpadów.

Podstawowe metody utylizacji komputerów to demontaż urządzeń i segregacja elementów. Komputery, klawiatury i myszki zawierają dużo metalu i części, które można odzyskać. Odpady poddaje się procesom takim jak separacja magnetyczna i elektrostatyczna. Odseparowane tworzywa można wykorzystać w produkcji części samochodowych, instrumentów medycznych i strun.


Szybka i sprawna utylizacja elektroniki

Naszym Klientom zapewniamy szybki i sprawny odbiór odpadów. Współpracujemy z osobami indywidualnymi, placówkami medycznymi i firmami. Klientom gwarantujemy bezproblemową realizację zlecenia i niskie ceny.

Oferta utylizacji elektroniki obejmuje:

  • utylizację serwerów,
  • utylizację zasilaczy UPS,
  • utylizację monitorów,
  • utylizację skanerów, drukarek i kserokopiarek,
  • utylizację aparatury pomiarowej,
  • utylizację klimatyzatorów i lodówek.

 

Dlaczego utylizacja sprzętu elektronicznego jest niezbędna?  

Rozwój technologii sprzyja pojawianiu się coraz większej ilości elektrośmieci. Musimy je utylizować, żeby zapewnić bezpieczeństwo sobie, swoim bliskim, a także naszej planecie. Przepisy dotyczące wyrzucania elektroniki są rygorystyczne, a mimo tego wciąż wiele osób ich nie stosuje i naraża się na karę grzywny. Urządzenia, które nie działają i nieużywane niszczeją w domu, mogą zacząć wydzielać toksyczne substancje, które wnikają w glebę, wodę, powietrze czy po prostu naszą skórę. Najpopularniejszy z takich związków do azbest, ale również ołów, rtęć czy brom, kadm oraz chrom. Narażenie na tego typu substancje może prowadzić do groźnych w przebiegu chorób. To właśnie dlatego nie należy trzymać niedziałających urządzeń „na później”. Należy się ich jak najszybciej pozbyć z siedziby firmy, w czym my chętnie pomożemy.

 

Jak utylizujemy sprzęt elektroniczny?

W naszej codziennej pracy korzystamy z nowoczesnej technologii, dzięki czemu jesteśmy w stanie właściwie zająć się sprzętem elektronicznym i bezpiecznie go zutylizować. Dzięki temu przyczyniamy się do ochrony środowiska. Materiały, które mogą przydać się podczas produkcji nowych urządzeń, są wykorzystywane ponownie, podobnie jak metale szlachetne. Z kolei niebezpieczne substancje są odpowiednio neutralizowane.


Jeżeli dysponujesz popsutym lub nieużywanym sprzętem komputerowym, skorzystaj z naszych usług i zamów odbiór zużytego sprzętu RTV. W zależności od rodzaju i ilości elektrośmieci, przygotujemy ofertą dopasowaną do Twoich oczekiwań.

 

Zapraszamy do współpracy!