Odbiór zużytego sprzętu AGD

Klientom zapewniamy szybki i sprawny odbiór zużytego sprzętu AGD. Oferta obejmuje odbiór lodówek, mikrofali i drobnych urządzeń, np. mikserów i blenderów. Jeżeli zarządzasz firmą lub instytucją publiczną i chcesz pozbyć się niechcianego sprzętu, zgłoś się do naszej firmy w Warszawie.

Zużyty sprzęt chłodniczy to zagrożenie dla Ciebie i Twoich pracowników

Badania naukowe wskazują, że ok. 30% przetwarzanych lodówek zawiera w sobie freon. Freon to substancja przyspieszająca efekt globalnego ocieplenia, wpływająca negatywnie na glebę oraz zdrowie i życie człowieka. Freon znajduje się w lodówce w układzie chłodniczym i piance izolacyjnej. Kiedy lodówka przestaje działać, freon wydobywa się na zewnątrz. Prawidłowa utylizacja sprzętu elektronicznego to sposób nie tylko na zmniejszenie liczby odpadów zalegających na wysypiskach, ale również na poprawę jakości gleby, wód gruntownych i powietrza. Jesteśmy jednym z niewielu zakładów w Polsce przetwarzającym urządzenia chłodnicze.

Wielko- i małogabarytowe urządzenia AGD

Zajmujemy się odbiorem oraz recyklingiem zarówno wielko-, jak i małogabarytowego sprzętu AGD. W pierwszej z grup znajdują się lodówki, chłodziarki, zamrażarki, pralki, piekarniki, zmywarki, grzejniki elektryczne, wentylatory czy klimatyzatory. Jak sama nazwa wskazuje wyróżniają się sporą wielkością, a przy tym również dużą wagą. Właśnie dlatego ich transport może być dość problematyczny, ponieważ wiąże się z odpowiednią logistyką. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest skorzystanie z usług naszej firmy. Specjalizujemy się w przewożeniu, a także sprawnym recyklingu sprzętów AGD. Z kolei wśród małogabarytowych urządzeń można wyróżnić miksery, odkurzacze, młynki do kawy, żelazka, suszarki, tostery, depilatory, noże elektryczne, golarki, wagi czy rozdrabniacze.

Jak przygotować urządzenia AGD do odbioru?

Dojeżdżamy pod wskazany przez klienta adres i odbieramy urządzenia AGD. Muszą one być jednak w odpowiedni sposób do tego przygotowane. Przede wszystkim powinny być odłączone od zasilania elektrycznego oraz od instalacji wodnej. Co ważne, wewnątrz nie powinny znajdować resztki wody, ponieważ może to utrudniać transport poszczególnych sprzętów. W szczególności dotyczy to pralek.

Termin odbioru dostosujemy do Twoich potrzeb

Usługi odbioru odpadów realizujemy na rzecz urzędów, instytucji, placówek medycznych, firm i osób prywatnych. Ofertę przygotowujemy w oparciu o indywidualne potrzeby Klienta – istnieje możliwość odbioru elektrośmieci poza godzinami pracy firmy lub szkoły. Koszty zależne od rodzaju i ilości odebranego sprzętu AGD. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, zadzwoń: 503-615-675.