Ile płaci się za odbiór elektrośmieci i czy warto to robić?

Świat pędzi do przodu. Dotyczy to wielu dziedzin życia, w tym nawyków związanych z kupowaniem nowych przedmiotów. Niestety, wiele osób wpada w pułapkę konsumpcjonizmu, nie myśląc o tym, jakie konsekwencje mają ich wybory. A przecież elektrośmieci, a zwłaszcza ich niewłaściwa utylizacja, wywierają negatywny wpływ na środowisko i prowadzą do poważnych konsekwencji.

Jednym ze sposobów na to, żeby poprawnie pozbyć się zbędnych urządzeń RTV i AGD jest skorzystanie z pomocy profesjonalnej firmy zajmującej się składowaniem i recyklingiem odpadów. Dlaczego warto to zrobić? I ile kosztuje taka usługa? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Dlaczego warto oddać elektrośmieci do profesjonalnego punktu?

Elektrośmieci to złożony problem, któremu należy się duża uwaga. Główne zagrożenie, które się z nimi wiąże, to przedostawanie się szkodliwych substancji, takich jak ołów, brom, kadm, czy azbest, do środowiska. Zjawisko to jest bardzo szkodliwe i wywiera negatywny wpływ zarówno na samą przyrodę, jak i na ludzi.

Prawidłowa utylizacja niechcianego sprzętu nie jest więc tylko opcją, którą warto wybrać, ale koniecznością. I to z kilku powodów. Po pierwsze, polskie prawo nakazuje oddawanie elektrośmieci do wyspecjalizowanych punktów, które zajmują się ich poprawnym składowaniem i przetwarzaniem. Po drugie jednak każdy dorosły i odpowiedzialny człowiek musi zdawać sobie sprawę, że środowisko naturalne jest wspólnym dobrem, o które należy dbać. Jest to po prostu obowiązek.

Tym bardziej że odbiór elektrośmieci nigdy wcześniej nie był tak wygodny i prosty. Wystarczy jeden telefon, by fachowa ekipa zabrała niepotrzebne przedmioty, a następnie dokonała ich segregacji i przetworzyła materiały, które można jeszcze wykorzystać w praktyczny sposób. Do sprawy tej należy podejść naprawdę poważnie: elektrośmieci z roku na rok przybywa, a bez odpowiedzialnej postawy problem ten pozostanie nierozwiązany.

Odbiór elektrośmieci – jak się przygotować? Jakie są koszty?

Jeśli więc chcesz pozbyć się elektrośmieci, to zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty. Proponujemy wygodny odbiór zużytego sprzętu RTV i AGD prosto z Twojego domu. Nasza usługa jest szybka i uniwersalna. Odbieramy sprzęty różnego rodzaju: lodówki, kuchenki mikrofalowe, miksery, blendery, ale także telewizory, telefony komórkowe, zasilacze, ładowarki, odtwarzacze DVD czy sprzęt stereofoniczny. Inne sprzęty, które utylizujemy to komputery, tablety, monitory, a także zegarki czy elektroniczne zabawki. 

Jak skorzystać z naszej pomocy? Jedyne co musisz zrobić to skontaktować się z naszą firmą i podać adres odbioru sprzętu. Konieczne jest także przygotowanie urządzeń, w tym odłączenie ich od zasilania elektrycznego albo instalacji wodnej, a w przypadku pralek także zadbanie, by nie było w nich resztek wody. Co ważne, termin odbioru jest dopasowany do potrzeb zleceniodawcy, a nasza oferta skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i do firm i różnego typu instytucji.

Ile kosztuje taka usługa? Tak naprawdę oferta przygotowywana jest indywidualnie. Cena końcowa zależy od adresu odbioru, ilości sprzętu, a także od jego rodzaju. Szczegóły poznasz, kontaktując się z nami przez telefon.