Recykling sprzętu elektronicznego krok po kroku

Elektroodpady to wyeksploatowane urządzenia elektroniczne oraz sprzęt komputerowy, RTV i AGD. Ponieważ zawierają one substancje szkodliwe dla ludzi i środowiska, wyrzucanie ich do zwykłych kontenerów na śmieci jest zabronione. Co więc zrobić, gdy chcemy pozbyć się zepsutej lodówki lub wymieniamy komputery w biurze?

Jak prawidłowo utylizować elektrośmieci

Utylizacja zużytych urządzeń elektrycznych to zadanie prostsze, niż mogłoby się wydawać. Poniżej prezentujemy krótki poradnik objaśniający, jak to zrobić.

Krok 1. Sprawdź, czy dane urządzenia są traktowane jako elektroodpady

Za elektrośmieci uważa się następujące przedmioty:

  • elektroniczne urządzenia biurowe, takie jak monitory, komputery, drukarki, niszczarki, skanery, telefony, zasilacze czy okablowanie;
  • sprzęt audio-video, czyli telewizory, odbiorniki radiowe, urządzenia Hi-Fi czy monitoring;
  • routery, terminale oraz pozostały sprzęt teleinformatyczny;
  • urządzenia AGD, czyli pralki, kuchenki i tym podobne;
  • klimatyzacja, lady sklepowe i inne urządzenia chłodnicze;
  • zużyte baterie i akumulatory;
  • elektronarzędzia.

Krok 2. Skontaktuj się z firmą oferującą odbiór elektroodpadów

Firma Ago Recykling zajmująca się utylizacją elektrośmieci oferuje profesjonalną i terminową realizację usług. Kontakt z naszym przedstawicielem jest możliwy drogą telefoniczną, mailową lub za pośrednictwem formularza kontaktowego. Wszelkie niezbędne dane – w tym adres naszego punktu w Warszawie – znajdują się na naszej stronie internetowej.

Krok 3. Zamów odbiór odpadów lub dostarcz je samodzielnie

W przypadku firm oraz instytucji publicznych możliwe jest skorzystanie z naszej oferty odbioru elektroodpadów ze wskazanego przez Klienta miejsca. W zależności od spełnienia określonych warunków przeprowadzana usługa jest w pełni darmowa. Zachęcamy do kontaktu w celu poznania szczegółów.

Osoby prywatne chcące przekazać elektroodpady do utylizacji proszone są o dostarczenie ich do naszego punktu przy ul. Kupieckiej 34 w Warszawie. Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00, a także w soboty w godzinach 10:00 - 14:00.