Niszczenie dysków twardych, a bezpieczeństwo danych

Większość właścicieli firm zdaj sobie sprawę, jaką wartość mają dane znajdujące się na firmowych komputerach i co by mogło się stać, gdyby dostały się one w niepowołane ręce. Galopujący postęp technologiczny zmusza nas co kilka lat do wymiany sprzętów biurowych na nowsze, a co za tym idzie – pozbywanie się starych. Usunięcie danych z dysku przed pozbyciem się go nie jest skuteczne – nawet średnio zdolny informatyk będzie umieć je odzyskać. Aby dane zniknęły raz na zawsze, dysk należy zniszczyć.

Metoda mechaniczna

Skuteczne zniszczenie dysku twardego nie jest wbrew pozorom łatwe. Aby dysk rzeczywiście stał się przysłowiowym „drobnym makiem”, konieczne jest użycie profesjonalnego sprzętu. Do tego celu używa się kruszarko-niszczarek, które sprawiają, że dysku nie da się już naprawić. Takie niszczenie danych, oferowane przez naszą firmę, może odbywać się pod okiem klienta w monitorowanym pomieszczeniu. Po zniszczeniu nośników danych zawsze wystawiamy protokół zniszczenia i kartę przekazania odpadu. Dlaczego firmy nie decydują się na niszczenie danych w swoich siedzibach? To proste: maszyny potrzebne do tego są stosunkowo drogie, dlatego zlecenie tego zadania wyspecjalizowanemu podmiotowi jest dla nich dużą oszczędnością. Pamiętajmy też, że niszczenie dysków generuje odpady, które trzeba profesjonalnie zutylizować i których nie można wyrzucić do zwykłego pojemnika. Nasi pracownicy zajmują się wszystkim od A do Z.

Demagnetyzacja elektronicznych nośników informacji

Inną metodą na zniszczenie danych jest demagnetyzacja nośnika, na którym one się znajdują. Wykonuje się je przy użyciu specjalnego, certyfikowanego urządzenia. Ponieważ jest ono zdecydowanie bardziej mobilne niż kruszarko-niszczarka, usługę można wykonać bezpośrednio u klienta. Chętnie odbierzemy też niepotrzebne inne elektrośmieci, które wymagają specjalnej utylizacji – w przeciwnym razie mogą stać się niebezpieczne dla środowiska. Wiele z nich można poddać recyklingowi. Korzystając z naszego doświadczenia, nie tylko pozbywasz się zalegającego, starego sprzętu, ale również działasz proekologicznie.

Dlaczego profesjonalna utylizacja dysków jest ważna?

Nowoczesne, ale przy tym sprawdzone metody niszczenia dysków wykorzystywane w naszej firmie są najlepszym sposobem na to, żeby zapobiec wyciekowi wrażliwych danych. Warto skorzystać z naszych usług, ponieważ dzięki temu zyskasz pewność, że niepowołane osoby nie otrzymają dostępu do poufnych danych. Dotyczy to m.in. konkurencji. W ten sposób Twoja pozycja na rynku nie osłabnie. Po wycieku danych firma mogłaby utracić wiarygodność, dobre imię czy wizerunek, co również mogłoby spowodować duże straty i obniżenie zysków. Wrażliwe dane, takie jak dane logowania do bankowości internetowej, mogłyby z kolei zagrozić Twojemu bezpieczeństwu finansowemu. Co ważne, decydując się na skorzystanie z naszych usług, przede wszystkim spełniasz wszelkie wymogi prawa i działasz w zgodzie z szeregiem przepisów, a także regulacji prawnych.

Sprawna i szybka realizacja

Jeżeli zależy Ci nie tylko na skutecznym, ale również szybkim działaniu, na pewno spełnimy Twoje oczekiwania i nie zawiedziemy Cię. Wiemy, że w dużej mierze od naszego sprawnego działania zależy funkcjonowanie Twojego przedsiębiorstwa, dlatego zrobimy co w naszej mocy, żeby zrealizować zlecenie i zutylizować nośnik pamięci jak najszybciej będzie to możliwe.