Gdzie można oddać elektrośmieci w Warszawie?

Elektrośmieci to różnego rodzaju zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, który jest zepsuty, stary, nieużywany lub niepotrzebny. Do tej grupy odpadów zaliczamy zarówno urządzenia na prąd, jak i na baterie, w tym m.in. sprzęt AGD i RTV, komputery, telefony, zużyte świetlówki i LED-y, gadżety elektroniczne, a nawet zabawki. Ponieważ nie można ich wyrzucać do zwykłego śmietnika ani tym bardziej porzucać w lesie bądź przydrożnych rowach, często pojawia się dylemat, co właściwie należy z nimi zrobić. W tym wpisie dowiesz się, gdzie możesz oddać elektrośmieci w Warszawie.

Co zrobić z elektrośmieciami?

Aby pozbyć się elektrośmieci, można je bezpłatnie oddać do specjalnego punktu odbioru, które działają w wielu warszawskich dzielnicach. W przypadku odpadów o dużych gabarytach istnieje możliwość skorzystania z usługi bezpłatnego odbioru z domu. Sprzęt należy wcześniej odpowiednio przygotować do zabrania. Powinien być jednak kompletny — jeśli będzie taka konieczność, osoby odpowiedzialne za odbiór elektrośmieci zajmą się demontażem.

Odbiorem elektrośmieci w Warszawie zajmuje się nasza firma

Nasza firma specjalizuje się w odbiorze elektrośmieci w Warszawie, jeśli więc dysponujesz tego typu odpadami, nie czekaj — skontaktuj się z nami. Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30–17.00 oraz w soboty w godzinach 8.00–14.00 pod numerem telefonu 22 224 29 95. W celu umówienia się na odbiór elektrośmieci możesz też wypełnić i wysłać formularz kontaktowy znajdujący się na naszej stronie internetowej.

Zawsze staramy działać możliwie jak najszybciej, dostosowują się do możliwości czasowych klienta. Przyjedziemy w wyznaczone miejsce o dogodnej porze i odbierzemy od Ciebie wszystkie elektrośmieci, których chcesz się pozbyć.

Czego absolutnie nie wolno robić z elektrośmieciami?

  • Nie wolno wyrzucać elektrośmieci do śmietnika. Standardowe pojemniki i kontenery nie są przystosowane do odbioru tego typu odpadów. Za takie postępowanie grozi kara nawet do 5000 złotych!
  • Absolutnie nie wolno porzucać elektrośmieci w miejscach takich jak lasy, łąki, przydrożne rowy itd. Taki czyn również objęty jest karą grzywny do 5000 złotych. Jest to niezwykle nieodpowiedzialne i skutkuje poważnymi konsekwencjami dla środowiska naturalnego.
  • Nie warto chomikować” elektrośmieci. Oddaj zużyty, przestarzały sprzęt, a korzystaj z nowszego, energooszczędnego.
  • Nigdy nie demontuj zużytego sprzętu elektronicznego. Jest to niebezpieczne, ponieważ można w ten sposób uwolnić substancje zagrażające środowisku naturalnemu i Twojemu zdrowiu.