Dlaczego nie oddawać na złom komputera z danymi na dysku?

Wiele przedsiębiorstw na swoich komputerach i laptopach gromadzi mnóstwo danych, które wymagają odpowiedniego przechowywania i zasad bezpieczeństwa. Dotyczy to również sytuacji, gdy sprzęt się zepsuje i w ostateczności planujemy go oddać na złom. Co wówczas należy zrobić z danymi? Konieczne jest staranne i nieodwracalne zniszczenie dysku, aby dane nie wyciekły i nie dostały się w niepowołane ręce. Zdecydowanie warto to zadanie przekazać w ręce profesjonalistów, ponieważ zazwyczaj dostępne wszystkim, bezpłatne metody, nie przynoszą zadowalających efektów. Niszczenie mechaniczne i ręczne usuwanie danych z dysku nie jest trwałe i każdy następny właściciel może wszystkie wrażliwe informacje odzyskać i wykorzystać do swoich celów. Czy warto ryzykować? Zdecydowanie nie! Przeczytaj jak zniszczyć dane na dysku bezpowrotnie.

Dlaczego warto przekazać dyski do utylizacji profesjonalnej firmie?

Aby trwale zniszczyć dane z dysku, dobrym pomysłem jest zlecenie tego zadania fachowcom. Dlaczego? W ten sposób dane będą nie do odzyskania przez niepowołane osoby, czyli Twoją konkurencję. Nikt nie zdobędzie poufnych lub tajnych informacji, które mogłyby osłabić Twoją pozycję zawodową oraz nadszarpnąć wiarygodność całego przedsiębiorstwa. Oczywiście bardzo istotne jest także to, żeby spełniać wymogi prawne, ponieważ zarówno polskie jak unijne przepisy grożą dużymi konsekwencjami, gdy nie zutylizujemy odpowiednio dysków. 

Gdzie znaleźć solidną firmę zajmującą się niszczeniem dysków?

Jeśli szukasz fachowej firmy, która zajmuje się nie tylko niszczeniem dysków twardych i komputerów, ale również odbiorami od klientów zużytych sprzętów RTV i AGD i innych elektrośmieci, warto zapoznać się z ofertą firmy Ago Recykling, która działa w Warszawie i okolicach.